www.wroclaw.pl Oficjalny portal miasta
Komunikacja

Nocne lanie betonu na wiadukcie nad ul. Smolecką

60 betoniarek, 116 ton zbrojenia i cała noc pracy. 500 metrów sześciennych betonu pokryło konstrukcję wiaduktu nad ul. Smolecką budowanego w ramach trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Zobaczcie, jak to wyglądało na ujęciach z drona.

Pracowali całą noc, a cała operacja rozpoczęła się tuż przed zachodem słońca. Wykonawca pierwszego odcinka trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór rozpoczął wylewanie betonu na wiadukt nad ul. Smolecką. Do wylania było aż 500 metrów sześciennych. Roboty zakończyły się przed świtem. Teraz beton wiąże, do zrobienia będą jeszcze mury oporowe.

Konstrukcja mostowa ma być gotowa jeszcze w tym roku. Będzie liczyć 22 metry długości i 17 szerokości. Potem swoje roboty rozpoczną drogowcy i torowcy, którzy na przeprawie wybudują torowisko i drogę. Wszystko po to, aby nowym wiaduktem mogły przejechać́ tramwaje, autobusy i rowerzyści, skorzystają z niego również piesi.

Koszt budowy jednej z dwóch przepraw na trasie tramwaju na Nowy Dwór kosztowało 6,5 miliona złotych.  - To bardzo ważny obiekt inżynieryjny. Ten wiadukt pozwoli na skorzystanie z fragmentu TAT autobusom czy tramwajom na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do ul. Śrubowej przed terminem oddania całej trasy na Nowy Dwór – poinformował na swoim profilu Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.